Przejdź do treści

ZOYKA

PRACOWNIA RĘKODZIELNICZA

MOJA HISTORIA

Cześć! Nazywam się Monika Kadłubowska i to ja tworzę polską markę Zoyka Bags.

Uwielbiam czerpać radość z drobnych chwil. Cieszyć się tym, co jest tu i teraz.

Z natury jestem niepoprawną optymistką, z wykształcenia magistrem psychologii, a z pasji twórcą własnej marki rękodzielniczej.

Większość dnia spędzam w mojej małej domowej pracowni pod Wrocławiem. To tam sama od podstaw projektuje, konstruuje i szyję dla was torebki. Staram się, aby spełniały wszystkie wasze potrzeby i dodawały uroku codzienności.

zdjecie monika kadlubowska

Kilka lat temu, gdy przebywałam na urlopie macierzyński, wpadłam na pomysł, aby kupić maszynę do szycia. W końcu przy dzieciach ciągle coś trzeba podszyć, załatać, a szycie ręczne jakoś mnie nie przekonywało 😉 I od tego wszystko się zaczęło ! Początkowo szyłam ubrania dla synka, coś prostego dla siebie. Potem urodziła się moja córka, a ja dalej korzystając z tego, że nie muszę jeszcze wracać do pracy, w wolnych chwilach szyłam. Coraz więcej, coraz lepiej.

W pewnym momencie zaczęłam przygodę z szyciem torebek. I to było TO ! Kursy, szkolenia, kilometry sciegów przeszytych na maszynie i pełna głowa pomysłów ! Wciągnęło mnie zupełnie.

I tak nieoczekiwanie moja pasja stała się moją pracą ! I to taką, którą uwielbiam.

Twórczość od zawsze była ogromną częścią mojego życia. Jako nastolatka wolne chwile spędzałam na plenerach malarskich i fotograficznych albo godzinami przesiadywałam w ciemni. Do tej pory pamiętam ten zapach farb olejnych i terpentyny ! I to uczucie niepewności pomieszane z ekscytacją jak zdjęcie powoli pojawia się na papierze.

Teraz, gdy szyję, te uczucią wracają. Uwielbiam ten stan, kiedy wszystko wokół znika, liczy się TU i TERAZ. Znika strach, lęk, niepewność… a to co robisz uskrzydla.

autoportret Monika Kadłubowska Zoyka

Jak ja często słyszę, jak szyję…że znowu zapominasz o całym świecie . Ale to najbardziej kocham w tym co robię… To, że czuję to całą sobą i sprawia mi to ogromną radość każdego dnia.

Rzemiosło pozwala skupić się na tym co dobre i piękne. I cieszyć tą twórczością innych !

Postanowiłam uwierzyć we własne możliwości. I tak z pasji, przy ogromnym wsparciu najbliższych, stworzyłem swoje wymarzone miejsce do pracy.

Tak powstała Zoyka – pracownia rękodzielnicza, która dodaje uroku codzienności 🙂