Przejdź do treści

Tkanina przyjazna naturze

nerka saszetka biodrowa z tkaniny korkowej

Gdy pierwszy raz w moje ręce wpadła ta tkanina, byłam nią absolutnie zachwycona. Przyjemna w dotyka, lekko elastyczna, a przy tym niezwykle wytrzymała. I na dodatek w pełni organiczna !

Korkowa tkanina produkowana jest z kory dębu korkowego. Materiał składa się z odpowiednio przygotowanej warstwy korka i podkładu bawełniano – poliestrowego.

dąb korkowy
By Joergsam – Praca własna, CC BY-SA 3.0,

Zrównoważony sposób pozyskiwania

Drzewo to, jako jedyne na świecie, regeneruje się i odbudowuje swoją korę. Dzięki temu materiał pozyskiwany jest w sposób ekologiczny, zrównoważony i przyjazny naturze.

kora dębu korkowego
By Carsten Niehaus de:Korkeiche – Praca własna, CC BY-SA 3.0
kora dębu korkowego
By Martin Olsson, CC BY-SA 3.0

PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA

Do produkcji wykorzystywana jest tylko obumarła zewnętrzna część dębu korkowego . Dzięki temu jest ona całkowicie bezpieczny dla drzewa. A my możemy wykorzystać to, co naturze jest odnawialne. W związku z tym torebki z naturalnego korka to świetna alternatywa dla produktów ze skóry naturalnej.

Przyjemna w użytkowaniu

Tkanina korkowa jest wodoszczelna, odporna na wilgoć i hipoalergiczna ( nie pleśnieje i nie gnije). Można ją w łatwy sposób wyczyścić za pomocą wilgotnej ściereczki i mydła. Tkanina ta, jako materiał organiczny, nie starzeje się. Dzięki temu, odpowiednio pielęgnowana, będzie służyć nam przed długie lata.

torebka box bag z tkaniny korkowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *